Online Üyeler
Yok.
Çevrimiçi ziyaretçiler: 3
En Aktif Üyeler
sinancaykur
6 posts

lalalala
5 posts

Locien
5 posts

Josephus
4 posts

erdm1905
4 posts

lastern
4 posts

Cunfuu
3 posts

Selim
3 posts

pentaclor
3 posts

korid0r
3 posts

Site Visitors
22240
11388
8826
1565
1346
1048
371
357
203
183
146
134
Yeni başlayanlar için en uygun Hero'lar hangiler
Forum » Oyunlar » Dota2
Joined: 14th Eylül 2014
Rank: --
Likes 5
7th Ekim 2014

Ben kendi adıma Sniper ve Drow Ranger kullanıyorum. Evet bebe heroları olabilir ama yeni başlayan biri sayılırım ^^. Özellikle LoL'den geçip buraya gelmesi insanı bi sersemletiyor "N'oluo lan bu nası oyun?" diyorsun ,bence.

Sniper: Gittikçe uzaktan vuran ve skill tutturma gibi birşeye kesinlikle gerek duymayan bir hero olduğu için yeni başlayanlar için çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Drow Ranger: Rakibi slow manyağı yapan ve yine çok fazla skill tutturma yeteneğinizi zorlamayacak Hero'lar listesinde. Kendi adıma oyun Late Game'de çok çok çok büyük işler yapamasa da Mid-Game'de takımla iyi işler çıkarıyor.

Wraith King(Skeleton King): Bu karakter ölümsüz resmen! Dota2 Beta'dayken ismi Skeleton King olsa da telif hakları nedeniyle isminin değişmesi gerekti ve Wraith King olarak kaldı. Bu karakterin ultisi öldüğünüzde tekrar doğması ve düzgün bir build ile sizi ölümsüz yapabilir. Yeni başlayanların oyun mekaniklerine alışana kadar kullanabileceği en uygun Hero'lardan biri.

Riki: Bu küçük velet ortalarda gözükmüyor! Çünkü oyun boyunca görünmez... Riki'nin ultisi 1levelken savaşa saldırdıktan 3sn sonra temporarily stealth yani sınırsız görünmezlik kazanıyor. Yine oyuna yeni başlayanlar için çok eğlenceli gelecek bir karakterdir kendisi. Rakibi çok sinir edebilirsiniz. En büyük espirisi koridorda fazla kalmamak yoksa Riki'nin kullanım amacı dışıan çıkarsınız. Dikkat edin, rakipte Gem ya da Ward olmasın! Yoksa kendinizi 5v1 içinde görmeniz olasıdır...

Ursa: Bu karakter aslında artık oyuna alışmış kişilerin tercih etmesi gereken bir karakter ama yine de MOBA'ya alışkın kişiler için kullanımı kolay olacaktır. Her vurduğunda saldırdığı kişiye daha fazla hasar bırakan bu yaratık aynı zamanda kısa sürede dolan E skilli ile de çok hızlı saldırılar yapabiliyor. Aynı zamanda Ultisi ile de Maximum HP'si kadar saldırı gücünü de arttırıyor. Bu da ona hem Team Fightlarda başarı sağlatabiliyor hem de Early-Game'de Jungle'da rahat gezebilme inkanı sağlıyor.

Zeus: Her tarafa deli gibi şimşekler yağdırıp deli gibi skill mi atmak istiyorsunuz? İşte Zeus tam size göre! Yeni başlayan oyuncuların kolay alışabileceği Zeus skilleriyle Early'de rakibi hem dürterek hem de yüksek hasar vererek üstünlük sağlayabiliyor. Ultisi ile görünür olan herkese haritadaki bütün rakip herolara vuruyor, görünmez olanları görünür kılıyor. Bu da diğer koridorlarda az canı kalmış rakipleri avlamak için bire bir!

Lich: Zeus ile aynı mantıkta olsa da bu karakter support tercihidir çünkü tek başına iş yapmaktansa takıma yardım etmeyi daha mühim kılan skillere sahip. Aynı zamanda ultisi karşısında iki kişi olmasını gerektiriyor. İki kişi premade olarak giren kişiler için harika bir tercih olacaktır.

Not: Ben burada kendi düşüncelerimi belirttim. Yanlış olan şeyler varsa lütfen beni düzeltin. Bunları anlatırken karşınıza gelecek rakiplerin de sizin kadar bu oyun konusunda tecrübesiz olacaklarını varsayarak yazdım. Ben kendi adıma oyunda hero seçerken random atıyorum ne gelirse diyerk hepsini öğrenmek için. 

Benim aklıma gelenler bunlar. Oyuna yeni başlayacak olanlara tavsiyeler vermek isterseniz bu başlığın altına devam edin!


Signature Picture
Joined: 14th Eylül 2014
Rank: Administrator
Likes 4
7th Ekim 2014

Hoş bi guide olmuş teşekkürler !!
Beğen (1) · Yorumlar (0)


Signature Picture

Frostmourne Hungers

Joined: 16th Eylül 2014
Rank: --
Likes 0
8th Ekim 2014

İlk bakışta skillshot olmayan herolar yeni başlayanlar için uygun gibi bir kanıya varılsa da bazı herolar gerektirdiği positioning yüzünden ilk defa oynayanların ellerinde patlama ihtimali olan bir bomba gibi. Mesela:

Riki:Level 1'den itibaren invisible olabilmesi heroyu cazip kılıyor ancak yeni başlayan birisi için karşıdaki heroların üstüne tıklayıp hızlı bir şekilde true sight'larının olup olmadığını kontrol etmesi çok da kolay değil. Ayrıca 200 gold'luk bir sentry ward ya da 180 gold'luk bir dust of appearance ile counterlanabilen bir hero. Counter'ı olan heroları saymıyorum bile.
Drow Ranger:Bu hanım kızımız yeterli farm'ı aldığında gerçekten çok güçlü bir hero ancak bu kadar farm intensive bir heroyu yeni başlamış birisine emanet etmek istemeyebilirsiniz. Level 6'da ultisiyle birlikte pasif olarak gelen o yüksek damage belli bir mesafede düşman hero yoksa geçerli oluyor yani safe oynamazsanız, team fight esnasında güzel pozisyon almazsanız hem damage vuramayacaksınız hem de az canınız olduğu için 1-2 sn içinde öleceksiniz.
Sniper: Drow'a göre daha kolay ancak çok az canı olması sürekli tetikte olmanızı gerektiriyor.

Peki hangileri uygun herolar derseniz;

Wraith king:İlk posttaki yoruma katılıyorum. Aklınızdan çıkarmamanız gereken bir yanı var o da pasif olan ultisinin aslında mana gereksinimi var. "o son stun'ı atmıycaktım" dememeniz için.
Lich:En uygun herolardan birisi. Slowu var, armor buffı var, devasa bir alan ultisi var. Ekstradan kendi creeplerini yok etme karşılığında mana kazanması da var. Hem skill atayım hem manam bitmesin hem de team fightlarda korkulan faktör olayım diyenler için güzel bir hero.
Viper:Kesinlikle en kolay herolardan biri. Q'su movement slowluyor ve damage over time(dot) bırakıyor. W'su pasif bir şekilde atak verdiğiniz birimin canı ne kadar az ise base damage'inizi o kadar arttırıyor. E'si size atak veren ya da skill kullanan herolara dot bırakıyor. Ultisini attığınız adam zaten o kadar çok attack ve movement slow yiyor ki oyundan soğuyor.
Venomancer:Viper'a çok benzeyen bir hero. İyi bir slow skilli ve çok fazla dot bırakan bir alan ultisi var. Çoğu team fightta ultinizi en azından 2-3 kişiye atabildiyseniz ölseniz bile kimse size yüklenmez kolay kolay.
Ogre Magi:İntelligence herosu olmasına rağmen hp'si çok fazla olan bir hero. Ultisiyle birlikte pasif olarak gelen, attığınız skilleri belli bir şansla 2x/3x/4x vurma olayı bazen gülmekten oyuna konsantre olmanızı engelliyebiliyor
Death Prophet:İnsanı kanser eden bir hero. Büyük bir alana çok uzun süren silence atabilmesine ve sadece 2 tane movement speed itemiyle maximum speed'e ulaşabilmesinden bahsetmeyeceğim. Team fightlarda ultiye basıp milletin arasında dolaşın, hiç yoktan double kill alırsınız. Çok geniş alana yayılan ve hızlı damage vuran o ruhlarının sesini duyduğunuz yerde kaçın.
Huskar:Kendine heal atabilen, canı azaldıkça attack speed ve magic resistance kazanan, ulti attığı kişinin ve kendisinin canını direk %40 civarlarında azaltan ve alevli mızrak atan bir hero. Mızraklar tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla dot bırakıyor. Bir lifesteal itemi ile oyunu alıp götürebilen herolardan.

Tecrübelerime dayanarak rehberimsi bir anlatım yaptım, umarım yardımcı olmuştur. Düzeltmek istediğiniz, ekleme/çıkarma yapmak istediğiniz yerler olursa çekinmeyin arkadaşlar hepimiz birilerine göre noobuz 
Joined: 14th Eylül 2014
Rank: --
Likes 0
8th Ekim 2014

Ben de dota oynamaya başladığımda ilk oynadığım ve oynanışı basit olarak gördüğüm bir kaç hero yazayım da bulunsun burada.

Centaur Warrunner: Eski dota zamanında 2 aktif 2 pasif skill i olması nedeniyle (ki şu an 3 aktif 1 pasif skill e sahip) ilk oynadığım hero idi. Basitçe bulunduğu konum çevresinde küçük alanlı stun atabilen, kendine ve karşıdaki oyuncuya aynı miktarda hasar veren, kendine saldıranlara pasif olarak bir kısım hasar yönelten, kendi ve takım arkadaşlarını at gibi koşturan skilllere sahip str tabanlı en at kişilikli herodur kendileri.

Dragon Knight: Bu arkadaş belirli bir menzilde belli bir alana alev püskürebilen , kalkanıyla insanların kafasına vurup stun layabilen, zırh ve can yenilenmesini sağlayan hayvani bir pasife sahip olan, son olarak da ejderhaya dönüşebilen mübarek bir kardeşimiz.

Vengeful Spirit: İlk seviyeler için çok can yakıcı bir stun a sahip olmasıyla beraber pasif olarak çevresindeki minyon/hero ların saldırı gücünü % lik bir biçimde arttırabilen , doğrusal uzun bir yolda attığı skill i ile map te karanlık bölgeleri görebilen ve temasta bulunduğu karakterlerin zırh değerlerini azaltan ve son olarak da seçtiği bir birey ile (düşman/dost) yer değiştirebilen bir ablamızdır.

Crystal Maiden: Gözümde oyundaki en yavaş ve en narin hero (gerçekte öyle mi bilmiyorum kesin olarak) . Belirli küçük bir bölgeyi yavaşlatan, gerektiğinde bir hedefi buz içine alarak hareketsiz bırakan, global olarak kendine ve takım arkadaşlarına mana regeneration sağlayan ultisiyle geniş alanlı bi buz yağdırma olayına girişen hanım kız.

Zamanında bu heroları tercih ediş sebebim pasif skilllerinin oluşuydu, böylece 4 skill öğrenmek için kafamı patlatmıyordum. Oynaması basitten kastım öğrenmesini biraz daha basit gördüğümdendir. Tabiki bu heroları da profesyonel anlamda oynayabilmek için baya tecrübe ve alıştırma gerekir.

Farklı görüşler ve eleştriler varsa yazın abi alta konuşalım tartışalım.
Joined: 14th Eylül 2014
Rank: --
Likes 5
8th Ekim 2014

Anlatımlar için teşekkür ederim. Belirttiğim gibi ben kendimce bi guide yaptım ve karşısına gelecek rakiplerin onun gibi daha tecrübesiz olan oyuncular olduğunu varsayarak anlattım. Sonuçta ben de tecrübesizler sınıfındanım İyi oyuncuların ayrıntıya girmesine sevindim


Signature Picture
Joined: 13th Eylül 2014
Rank: Administrator
Likes 4
16th Ekim 2014

Eski DoTA'da yeni başlayanlar hep Axe oynardı. 0 yetenek gerektiren bir hero olarak idealdi.


Signature Picture
Forum » Oyunlar » Dota2
Please login or register to reply.
Facebook
Chat Box
Soru ?
pWnishers V4.3 Ne Zaman Yapılsın
Ekim Ayında 5

Mayıs Ayında 6

Trabzon (Hiç Farketmez) 4

Şubat Tatilinde 1


16 votes